نظام سلامت و عدم توازن تعداد پزشک متخصص و عمومی در کشور

930

ارائه آمار تعداد پزشکان کشور توجه زیادى را به خود گرفت. ۴٣ هزار پزشک عمومى در برابر ۴٠ هزار پزشک متخصص و ١۵ هزار در حال تخصص قبل از آنکه نشانگر کمبود یا بیش بود تعداد پزشک باشد؛ چراغ زردى را روشن میکند که به هم خوردن نسبت جمعیتى عرفى در مدارک دانشگاهى ست.

سندرم تافتس یا Yeild protection یک اصطلاح شناخته شده در دنیاى آکادمیک است. هر وقت از این بیمارى در محافل علمى صحبت می شود، دو عبارت همزاد با خود را مطرح میکند ؛ Over qualified و Over specialized که هر دو عبارت در عرض هم به یک فزونى غیراستاندارد اشاره دارند. دانشگاه تافتس Tufts university در پذیرش دانشجو یک سیستم گزینشى را اعمال می کرد که مبتنى بر اعتقاد به علل بى انگیزشى دانشجو بود.این ایده که نوعى عدم پذیرش یا لیست انتظار براى داوطلب بیش از حد آموزش دیده Over qualified بود؛  معتقد است ، دانشجویى که بیشتر از سطح علمى یک آکادمى میداند یا از قبل مدارک تخصصى بالاترى را پاس کرده است با بى انگیزشى و کسالت ذهن پویا ؛ اهداف دوره هاى آموزشى سطح پایین تر را تحمل نخواهد کرد.

سالهاست کارشناسان از معضل و مفسده مدرک گرایى در کشور ما شکایت دارند و آن “بیش سزیدنى” یا Overqualified شدن افراد جویاى کار در جامعه است. یعنى از وقتى تعداد دانشجوى کارشناسى ارشد مراکز دانشگاهى ما از کارشناسى فزونى گرفت و حتى تعداد پوزیشن دکترا به حد کارشناسى ارشد رسید، با فقر آمارى تکنیسین کارگرى ، کارشناسان بازار کار هم ، این فساد اجتماعى را به جاى ترقّى سطح علمى جامعه ، نوعى سقوط تناسب شایستگى براى کار عنوان کردند. این عبارت در ردّ استخدام نیروى جویاى کار با جمله تکرارى “زیادى خوب بودن شما” در جامعه رواج دارد.

همین معضل در معیارهاى همسان گزینى ازدواج هم نمایان شد. رخ نمایى فاجعه وقتى است که بودجه اختصاصى یک شرکت کفاف مدرک و دامنه گسترده تخصص هاى داوطلب را نمى دهد و براى پوزیشن کارى یا علمى ، یک سقف پرداخت تعریف شده باشد. این هدر رفت آموزش سالهاى طولانى علاوه بر هرز رفت سرمایه مالى فرد و جامعه از بعد پنهانى به نام زیادى پیر بودن Too old براى یک جایگاه هم حکایت میکند.

به نظر میرسد از آمار حیاتى ارائه شده ؛ چراغ خطر زیادى تخصصى شدن غلط روشن شده باشد. به علت آنکه نیروهایى جویاى کار شدند که بیش از حدِ آکادمیکى آموزش می بینند که در جایگاه تعریف شده آینده آنها نیاز است ؛ این منجر به انباشت آپشن بلااستفاده اى می شود که مانع از جذب در بازار کار خواهد شد. علاوه بر این ؛ افزایش و ارتقاء مدرک دانشگاهى یک خواسته براى حقوق بیشتر در مطالبات حقوقى افراد از قبل استخدام شده هم ایجاد می کند که در ردیف و توان بودجه شرکت یا سازمان نیست.

عبارت سندرم تافتس یا Yeild protectin وقتى چشم گیر می شود که ببینیم ، دانش آموخته تخصصى پزشکى ما که در چهار سال آموزش با ابزار پیشرفته اى کار کرده و مهارت کسب میکند که بعد از اتمام تحصیل به فراموشى سپرده میشود ، این را در جراحانى ببینید که در شهرهاى کوچک فاقد امکانات ، وقف چهار عمل اصلى شده اند و بعد از چند سال مهارت اعمال جراحى مبتنى بر فن آورى نوین را از دست می دهند . نارضایتى متعاقب اینجاست که در عین نیاز سیستم به خدمات بیش سزاوارى ، سازمان از تکافوى تأمین بودجه مضاعف و بیش سزاوارى ناخواسته ناتوان است. همانطور که در اروپاى شرقى امروز مى بینید ، این نیروى جویاى کار گران قیمت و پرهزینه به علت عدم امکان جذب از چرخه خارج و فرارمغزها کلید می خورد.

من هشدار دادم ؛ سیستم بهداشت و درمان کشور با ورود به چرخه معیوب سندرم تافتس در سراشیبى زیادى خوب بودن ، غلتان شده است.

دکتر سهیل طالبى حسینى

جراح و متخصص ارتوپدى

٩۶/١١/٢٧

منبع : کانال صداى حقوق بالینى

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.