غم باد globus hystericus و درمان آن بوسیله طب هومیوپاتی

غم باد

حتما این اصطلاح در گفتگو های روزانه شنیده اید. غم باد به طور ساده به عارضه ای گفته می شود که ناشی از سوگ grief عمیق و شوک عاطفی شدید و ناگهانی است  که فرد به علل مختلف نتوانسته یا نخواسته فشار ناشی از این اتفاق را تخلیه کند و همه نیروی مخرب این رخداد به درون فرد منتقل شده و او را بیمار کرده است.

علائم شایع این مشکل شامل احساس بغض و یا توده در ناحیه گلو و یا مشکل بلع می باشد . عمده بیماران تاکید میکنند که این مشکل بعد از آن اتفاق مشخص بروز کرده است و آن را به خاطر می آورند . علائم دیگر غم باد به صورت کم حرفی ، گوشه گیری ، احساس افسردگی depression ، غم عمیق و… است . این مشکل در طب رایج در دسته مشکلات سایکوسوماتیک psychosomatic  یا روان تنی قرار میگیرد . این بیماری ها شامل مشکلات جسمی میشوند که از مشکلات ذهنی و عاطفی نشآت میگیرند . همچنین در طب رایج اصطلاح گلوبوس هیستریکوس  globus hystericus وجود دارد که همان احساس وجود بغض یا توده و تنگی در ناحیه گلو و ناشی از مشکلات عاطفی می باشد.

بغض یا توده و تنگی در ناحیه گلو و ناشی از مشکلات عاطفی
تنگی در ناحیه گلو

لازم به ذکر است این مشکل بیشترین تاثیر جسمانی خود را روی دو قسمت از بدن اعمال می نماید .

مورد اول غده تیرویید thyroid می باشد. افرادی که دچار واکنشهای سوگواری و غم باد میشوند ممکن است دچار اختلال غده تیرویید ( شامل کم کاری و پرکاری ) ویا بزرگ شده آن ، ایجاد گره و توده ،کیست و حتی سرطان در این ناحیه شوند . بزرگ شدن غده تیرویید عموما به کم بود ید مربوط می باشد . اما کمبود ید به تنهایی عامل بزرگ شدن غده تیرویید و ایجاد گواتر نمی باشد و مشکلات عاطفی نیز در این بیماری دخیل می باشند .

مورد دوم دستگاه تنفسی است و بیمار ممکن است دچار احساس تنگی نفس ، وجود فشار روی قفسه سینه ، کم بود اکسیژن و… شود که به خاطر این موارد ، بیمار تمایل به آه کشیدن  sighing و  نفسهای عمیق دارد .

 

تنگی نفس

این اتفاق و بیماری گاه چنان در وجود فرد ریشه دوانیده و یا  در بافت فرهنگی او پذیرفته شده است که به عنوان یک مشکل و بیماری محسوب نشده و فرد برای رفع آن مراجعه نمینماید و زمانی برای درمان اقدام میکند که دچار یک عارضه جسمی عمیق میگردد .

توصیه میکنیم اگر خودتان و یا اطرافیانتان به خاطر از دست دادن یکی از عزیزان و یا شکست عاطفی و شوک های روحی دچار احساس بغض پایدار و یا احساس وجود توده و تنگی در ناحیه گلو و یا مشکلات تیرویید هستید و همیشه آه میکشید ، آن را جدی بگیرید و برای درمان مراجعه نمایید . این مشکل به شکل بسیار موفقیت آمیز و فوری بوسیله طب هومیوپاتی homeopathy درمان میگردد و جلوی ایجاد عوارض جسمی بعدی را خواهد گرفت .

موارد متعددی از بیمارانی را به خاطر میاورم که با شکایت احساس بغض همیشگی که بعد از فوت یکی از عزیزانشان بروز کرده مراجعه کرده اند و بعد از مصرف داروی ویزیت اول ، درمان شده اند .

حتی بیماری های جسمی ناشی از سوگواری و شوکهای عاطفی نیز به خوبی درمان می گردند. مثلا بیماری که بعد از شکست در رابطه عاطفی دچار زخم معده شده است و یا بعد از فوت والدینش دچار آسم و یا سندرم روده تحریک پذیر شده است ، به خوبی با داروهای طب هومیوپاتی درمان میشوند.( در مورد سندرم روده تحریک پذیر مقاله کاملی در سایت وجود دارد که میتوانید برای مطالعه آن اینجا کلیک نمایید.)

کلیه عوارض و بیماری های ناشی از سوگ واری و روابط عاطفی ناکامل در صورتی که به بیماری های عمیق و برگشت ناپذیر ( مانند دیابت و یا سرطان و… ) منتج نشده باشد ، به خوبی و با موفقیت بوسیله داروهای طب هومیوپاتی درمان می شوند.

چند نمونه :

خانمی بعد از شنیدن خبر شهادت پدرش در زمان جنگ تا حدود دو سال قبل از احساس پایدار وجود تنگی و بغض در ناحیه گلو شکایت میکرد که با دارویی که از گیاه ایگنیشیا  ignatia تهیه می شود درمان گردید.

خانمی که صحنه فوت و احیای قبلی خواهرش را از نزدیک دیده بود، سالها دچار سردرد شده بود و که با دارویی که از ترکیبات کلرید سدیم تهیه میشود درمان گردید .

آقایی که بر اثر شکست در رابطه عاطفی بیش از دو دهه دچار انواع مشکلات گوارشی بود ، خانمی که به خاطر فوت همسرش دچار درد های عضلانی و احساس بغض همیشگی و ضعف بود و تعداد زیادی از بیمارانی شبیه این موارد با درمان طب هومیوپاتی در مدت کمی سلامتی خود را بازیافتند .

برای رهایی از این احساس دردآور و بیماری تلخ و تاریک ، زودتر اقدام کنید تا روشنایی و عبور از خاطرات و رنج ها را تجربه کنید.

(لطفا” توجه داشته باشید که درمان مشکلات در طب هومیوپاتی (HOLISTIC AND ALTERNATIVE MEDICINE)بوسیله مصرف داروهای این روش درمانی که پزشک برای مراجعه کنندگان تجویز میکند ، اتفاق می افتد و طب هومیوپاتی کاملا” با  هیپنوتیزم و یا روان درمانی و روان کاوی ، انرژی درمانی و طب سنتی ، فرآدرمانی و طب گیاهی و … تفاوت عمیق دارد و نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.)

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.