سیگار و پیشگیری

1146

انتقاد تند دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران:

◀مافیای دخانیات با نفوذ، سلامت مردم را فدای سود سرشار خود کرده‌اند

◀دولت و مجلس باید به مردم پاسخگو باشند که چرا برخی نمایندگان مجلس از طرح کاهش مالیات سیگار دفاع می کنند، اما نرخ مایحتاج ضروری مردم مثل تخم مرغ و نان و شیر و بنزین را در طرفه العینی افزایش می دهند.

◀سابق بر این تنها شش کارخانه وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۱۷ کارخانه افزایش پیدا کرده و واضح است که با لابیگری در مجلس به تعداد کارخانه های تولید مواد دخانی افزوده شده است.

◀در وزارت صنعت و معدن، اداره ای بنام اداره نظارت بر ارزیابی دخانیات است که وظایف مختلفی مانند محدود کردن مصرف دخانیات بر عهده دارد و جالب است بدانید رئیس این اداره، عضو هیات مدیره شرکت دخانیات است!

◀وزارت بهداشت با در نظرگرفتن عوارض جسمی مصرف سیگار و هزینه های سنگینی که به نظام سلامت تحمیل می کند، تمام تلاش خود را در جهت افزایش مالیات سیگار انجام داده، اما وزارت صنعت همکاری نمی کند.

◀ ۵۰ درصد از تجارت سیگار سود خالص است و به جیب کسانی می رود که جز مافیای سیگار هستند. اگر سلامت و مرگ و میر مردم برای دولت و مجلس مهم بود، هرگز بی تفاوت از کنار موضوع افزایش مالیات سیگار نمی گذشتند.

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با ابراز نارضایتی شدید از تعلل مجلس و دولت در افزایش مالیات بر سیگار تصریح کرد: وقتی دولت برای افزایش پیدا نکردن عوارض سیگار چراغ سبز به مجلس نشان می‌دهد، طبیعی است که مجلس نیز با طرح بهانه و توجیهاتی مانند افزایش قاچاق سیگار به کشور، مانع از افزایش مالیات سیگار می‌شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.