راهنمای مصرف دارو و رژیم حین درمان طب هومیوپاتی

1301
homeopathy 1
homeopathy 1

راهنمای مصرف دارو

مطالب و توصیه هایی که در این مقاله ارائه میشود برای همه مراجعه کنندگان به پزشک هومیوپاتی- از هر سن و سال و با هر بیماری –  سودمند است .

در هومیوپاتی آنچه که باعث درمان بیماری میشود عملکرد سیستم ایمنی بدن شماست.مصرف داروبوسیله ” اصل مشابهت ”  باعث تحریک سیستم ایمنی شده وبافعالتر شدن آن ، بدن به سمت شفای بیماری حرکت میکند . بدن هرچه مدت طولانی تری از بیماری رنج برده و ودر معرض انواع داروهای شیمیایی خصوصا” کورتونها، آنتی بیوتیکها و آنتی هیستامینها ، داروهای اعصاب و روان ، داروهای هورمونی ، ومواد مضر مانند سیگار و قلیان و… ، و یا درگیر انواع استرسهای روحی  و جسمی بوده باشد،  دچار  آسیب و افت در  ” میزان سلامتی  “میشود و   مدت طولانی تری برای ایجاد تغییرات شفابخش در بدن نیاز دارد .

همچنین مصرف هر دوره دارو الزاما” به معنی تغییر و بهبودی فوری  مشکلات چندین و چند ساله نیست،  و رسیدن به درمان بیماری یک روند پیوسته و تدریجی است.بسیاری از بیماری ها پیشینه طولانی داشته و  ریشه در دوران کودکی و حتی نوزادی دارند و بدیهی است که برطرف کردن اثرات بد این آسیبها  و استرسها شکیبایی و همراهی مناسب بیمار را با پزشک طلب میکند.

در هومیوپاتی فرد بیمار ” همراه و همکار ” پزشک در روند درمان بوده و ضروری است تا مسئولانه به توصیه های پزشک درباره مصرف دارو ها و اقدامات درمانی عمل نماید .

نیمه کاره رها کردن درمان ، و عدم توجه به توصیه های پزشک و مصرف خودسرانه  و نامنظم دارو ها ،  باعث پیچیده ترشدن بیماری و بروزمقاومت به درمان میشود.

در مواردی که فرد مراجعه کننده همکاری و همراهی مناسبی داشته و موانع درمان به حداقل برسد ، ” بعد از چند جلسه درمان ”  حتما” تغییرات چشمگیر و شفابخشی که باعث شگفتی بیمار و اطرافیان میشود را مشاهده خواهد نمود.

*************

۱ – داروها (چه به صورت قرص ، پیلول pillule یا محلول ،قطره و… ) از مواد معطر(مانند عطر و ادکلن) ، تلفن همراه و وسایل برقی ، اشعه ایکس ، گرما و سرما ، تابش آفتاب دور نگه داشته شود , نیازنیست داروها داخل یخچال قرار داده شود.

۲ –  نیم ساعت قبل و بعد از مصرف دارو( چه به صورت محلول یا قرص و… )  از خوردن و آشامیدن ، سیگار کشیدن ، مسواک زدن و…  خودداری نمایید.

۳ – حین بیرون آوردن دارو از پاکت یا ظرف آن ، از لمس کردن آن خودداری نموده و دارو را با یک قاشق چای خوری ، به تعدادی که پزشک تجویز نموده  خارج نمایید.( لازم است قاشق کاملا خشک و تمیز باشد)

برای مصرف داروهایی که به صورت پیلول یا قرص هستند ، پس ازخارج کردن ازپاکت ، آن را با قاشق زیر زبان خود قراردهید تا حل شود . از جویدن یا بلعیدن داروها خودداری نمایید.

۴ – در صورتی که طبق دستور پزشک ، لازم است  دارو را به شکل محلول مصرف کنید ، طبق دستور زیر عمل کنید :

دارو را به تعدادی که پزشک تجویز نموده  است  ، با قاشق ازپاکت یا ظرف آن خارج نموده وبدون دست زدن به دارو ، آن را داخل یک بطری آب معدنی کوچک که یک چهارم حجم  آن(حدود ۱۲۰ سی سی  ) را با آب جوشیده سرد شده پر نموده اید  بیندازید تا خود به خود حل شود. سپس  با رعایت مواردی

که پزشک در نسخه درج نموده است ،  از محلول برداشت نموده و میل نمایید .

(برای هر دارو یک بطری جدید استفاده نموده و پس از اتمام دفعات مصرف دارو ، درب بطری را ببندید و سپس در سطل زباله بیندازید )

۵ –  به علت آنکه بعضی از داروها و مواد خوراکی باعث خنثی شدن و یا کم اثر شدن داروهای هومیوپاتی میشوند لذا  ” از زمان شروع درمان با این روش و تا زمانی که پزشک هومیوپاتی اجازه نداده است” ازمصرف فرآورده های زیر اکیدا” خودداری نمایید:

نعناع ( و موادی که حاوی اسانس آن میباشند مانند: قرص – عرقیات – آدامس – افشرده  – قطره  –  خمیردندان و …)

قهوه ( به صورت شکلات – نسکافه – کاپوچینو و …)

سیر و موسیر (اعم از خام یا پخته یا سرخ شده ، و یا در ترشی و ماست، پودر سیر  و…)

سرکه خام و انواع ترشی ها که با سرکه تهیه میشود

مصرف ادویه جات در غذا اشکالی ندارد، اما در صورتی که بیش از حد معمول مصرف شود لازم است مصرف آن کاهش پیدا کند.

سوسیس و کالباس

شربت معده

کافئین و انواع موادی که حاوی کافئین میباشند ، مانند نوشابه های انرژی زا ، کپسول نووافن، قرص ارگوتامین سی ، قرص آکسار (A.C.A)  و…

همچنین از مصرف عرقیات گیاهی ، انواع جوشاندنی ها و دم نوش ها ، و کلیه قرص ها و شربت ها و سایر فرآورده های طب سنتی از زمانی که درمان با روش هومیوپاتی را آغاز میکنید خودداری نمایید، مگر با هماهنگی و اطلاع به پزشک هومیوپاتی .

۶ –  داروهایی که  ” از قبل  ” مصرف می نمایید و سایر پزشکان برای شما تجویز نموده اند را به طور کامل به پزشک هومیوپاتی اطلاع دهید و آنها را به هیچ وجه به صورت خودسرانه و بدون مشورت با پزشک قطع نکنید.

اما بعد از آنکه درمان با روش هومیوپاتی را شروع نمودید :

الف –  اگر سایر پزشکان در موارد اورژانسی برای شما دارو تجویز نمودند ، آنها را طبق دستور داده شده مصرف نمایید.

ب  –  اگر  برای مشکلات ساده مثل سرماخوردگی و سوزش معده و سردرد و …  دارو تجویز شد ، آنها را به پزشک هومیوپاتی اطلاع داده و پیشاپیش آگاه باشید  . آگاه باشید داروهای زیر باعث خنثی و یا کم اثر شدن داروهای طب هومیوپاتی میگردند :

انواع  داروهای  کورتون : مانند  دگزامتازون ، بتامتازون ، پردنیزولون ، هیدروکورتیزون ، تتراکوزاکتاید ، تریامسینولون ، کلوبتازول و…

انواع مخدر ها ، استامینوفن کدئین ، اکسپکتورانت کدئین و…

ترامادول ، دیفنوکسیلات ، دکسترومتورفان

انواع  آنتی هیستامین ها ، داروهای ضد حساسیت مثل :  دیفن هیدرامین ، هیدروکسی زین ، لوراتادین ، کتوتیفن ، ستریزین ، فکسوفنادین  ، کلرفنیرامین، کلماستین و…

انواع  آنتی بیوتیک ها : مانند پنی سیلین ، سفکسیم ، آموکسی سیلین ، سفالکسین ، سفتریاکسون ، اریترومایسین ، آزیترومایسین ، آمپی سیلین ، مترونیدازول ، سیپروفلوکساسین ، جنتامایسین ، تتراسیکلین ، و سایر آنتی بیوتیک ها.

قرص یا شربت سرماخوردگی ، قرص کلد استاپ و داروهای ضد درد که مخلوطی از چند مسکن و آرام بخش گوناگون هستند.

( نگران نباشید ، در بیش از نود در صد مواردی که برای سرماخوردگی و آنفلوانزا و … داروهای آنتی بیوتیک ، کورتون و داروهای ضد حساسیت مصرف میشود اصلا” نیازی به این داروها نبوده وتجویز ان نیز غیر علمی میباشد.

مطمئن باشید در صورت سلامت نسبی  ، بدون استفاده از این داروها سرماخوردگی برطرف خواهد شد.متاسفانه ایران رتبه اول استفاده نابجا از آنتی بیوتیک ها و کورتون ها را در دنیا دارا میباشد و در کشورهای غربی که تولید کننده و فروشنده این فرآورده ها هستند ، به هیچ وجه برای سرماخوردگی های ساده و آنفلوآنزای ویروسی ، کورتون و آنتی بیوتیک تجویز نمیکنند.)

»»»» در موارد اورژانسی اگر امکان  دسترسی به پزشک هومیوپاتی فراهم نشد، حتما به بیمارستان مراجعه نمایید.«««

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.