دانستنی های پیش از شروع درمان

908

برای شروع درمان به روش هومیوپاتی لازم است با این طب آشنا شوید.توصیه میکنیم مطالبی که در قسمت ” طب هومیوپاتی ”  وجود دارد را به طور کامل مطالعه نمایید زیرا بسیاری از پرسشها و ابهام هایی که پیش از شروع درمان وجود دارد برطرف خواهد شد.

در ابتدا برای آنکه بدانید “طب هومیوپاتی ” از نظر قانونی در ایران و سایر کشورهای جهان چه جایگاهی دارد ، اینجا کلیک کنید.

همچنین یکی از نکات مهمی که در جلسه اول درمان باعث تعجب مراجعه کنندگان خواهد بود ، این است که پزشک چقدر باحوصله به موشکافی بیماری فرد میپردازد و درباره نکاتی که به ظاهر به بیماری اصلی او ارتباطی ندارد نیز پرسشهایی میکند و سایر قسمتهای بدن و مسائل روحی و احساسی را نیز برای درمان بیماری با اهمیت میداند . (مثلا” درمورد وضعیت خوابها و رویا های فرد و یا تغذیه و اضطرابها ، دوران کودکی ، سابقه جراحی و … پرسشهایی صورت میگیرد .) تمام اینها به خاطر رویکرد “کل نگری” در پزشکی هومیوپاتی است.

  1. عموم مراجعه کنندگان به طب هومیوپاتی کسانی هستند که سالها سایر روشهای درمانی را تجربه کرده اند و با ناامیدی و استیصال به طب هومیوپاتی روی آورده اند.به طور کلی هرچه فرد مراجعه کننده جوانتر بوده و هرچه زودتر برای درمان مراجعه کند و داروهای شیمیایی کمتری مصرف کرده باشد ، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.خصوصا” توصیه میکنیم جوانان پیش از ازدواج و بچه دار شدن تحت درمان قرار بگیرند تا زندگی زناشویی و فرزندان سالمتری داشته باشند.بانوانی که پیش از بارداری تحت درمان با طب هومیوپاتی قرار داشته اند ، به راحتی باردار شده و بارداری خوبی را تجربه میکنند.همچنین فرزندان ایشان به مراتب نسبت به سایر خردسالان سالمتر بوده و کمتر بیمار میشوند.

  2. استفاده از پزشکی هومیوپاتی به معنای کنارگذاشتن همیشگی پزشکی رایج و قطع ناگهانی داروهای تجویز شده توسط سایر پزشکان نیست.در طی روند درمان ، با بهبود حال عمومی و بیماری های فرد ، نیاز او به داروهای شیمیایی کم خواهد شد و بسته به شرایط و با صلاحدید پزشک تجویز کننده ،داروهای بیمار به مرور کم خواهد شد.در اکثر بیماران با درمان کامل بیماری ، داروهای شیمیایی به مرور قطع میشود. برخی از بیماری ها نیز شرایط خاصی دارند و ممکن است نتوان دارو را به طور کامل قطع نمود ، اما نیاز بیمار به دارو کمتر شده و در سایر مشکلات بهبودی حاصل میشود ( مثلا میزان انسولین کمتر میشود ، اما به طور کامل قطع نمیشود و مشکل گوارشی و ادراری فرد بهبود خواهد یافت )

  3. در هر مقطعی که پزشک صلاح بداند ، از مشاوره با سایر پزشکان و سایر درمانگران استفاده میشود.زیرا هدف برقراری سلامتی بیمار است و نه تعصب ورزی به یک روش خاص در درمان بیماران.

  4. در هر مرحله از درمان در صورت نیاز به انجام آزمایش و سونوگرافی و… و یا حتی جراحی و بستری در بیمارستان ، حتما” این کار انجام خواهد شد و طب هومیوپاتی جایگزین خدمات اورژانس و یا چکاپ و معاینات دوره ای نمیباشد.

  5. درمان بوسیله طب هومیوپاتی بوسیله مصرف داروهای این روش درمانی که توسط پزشک تجویز میشود حاصل شده و این روش با سایر روشهای درمانی مانند روانکاوی ، هیپنوتیزم ، فرادرمانی ، طب سنتی ، آیورودا ، طب سوزنی ، انرژی درمانی و… کاملا” تفاوت دارد و نباید با هم اشتباه شوند.

  6. در طب هومیوپاتی ، فرد بیمار ” همکار و همراه ” پزشک بوده و همکاری مسئولانه و درست او با پزشک است که زمینه درمان را فراهم میاورد.بسیار مهم است که فرد به توصیه های پزشک جامه عمل بپوشاند و داروها را طبق دستور و به موقع مصرف نماید

نیمه کاره رها کردن درمان و عدم توجه به توصیه های پزشک و مصرف خودسرانه و نامنظم داروها باعث پیچیده تر شدن بیماری و بروز ” مقاومت به درمان ” میشود.

۷٫در طب هومیوپاتی آنچه که باعث درمان بیماری میشود ، عملکرد سیستم ایمنی فرد است و مصرف دارو بوسیله ” قانون مشابهت ” باعث تحریک سیستم ایمنی شده و با فعالتر شدن آن ، جسم و روان به سمت شفای بیماری حرکت میکند. فرد هرچه مدت طولانی تری از بیماری رنج برده و در معرض انواع داروهای شیمیایی خصوصا” کورتون ها ، آنتی بیوتیکها ، داروهای ضد حساسیت ، داروهای اعصاب و روان ، داروهای هورمونی ، و مواد مضر مانند سیگار و قلیان و… بوده باشد و یا درگیر انواع استرس های روحی و جسمی باشد ، دچار آسیب در سلامتی و افت توان سیستم ایمنی میشود و مدت طولانی تری برای ایجاد تغییرات شفا بخش در بدن نیاز دارد.

۸٫بازنگری و اصلاح بسیاری از عادتهای آسیب زا ( مانند تغذیه نامناسب و … ) و برقراری ” سبک زندگی ” (life style )متعادل از اقدامات اساسی و لازمی است که در طول درمان مورد تاکید پزشک بوده و انجام آن سرعت بهبودی را دوچندان مینماید.

۹٫لازم است بدانیم که مصرف داروی طب هومیوپاتی به معنی تغییر و بهبودی فوری مشکلات و بیماری های چندین و چند ساله نیست . رسیدن به شفای بیماری یک روند پیوسته و تدریجی است و به مرور حاصل میشود.بسیاری از بیماری ها پیشینه طولانی داشته و ریشه در دوران کودکی و حتی نوزادی دارد و بدیهی است که برطرف کردن اثرات سوء آن آسیبها و بیماریها به شکیبایی و همراهی مناسب بیمار با پزشک نیاز دارد.

  1. ۱۰٫در جلسه اول ، که حدود نیم ساعت به طول خواهد انجامید ، گزارش کاملی از بیماری اصلی و سایر مشکلات کنونی و پیشین بیمار گرفته خواهد شد.سپس در صورت نیاز از آزمایش و سونوگرافی و… هم کمک گرفته میشود . (به طور کلی طب هومیوپاتی به مراتب نسبت به پزشکی رایج وابستگی کمتری به آزمایش و دستگاه های تشخیصی و درمانی دارد و به خاطر همین به مراتب ارزانتر از سایر روشهای درمانی است.همچنین هومیوپاتی یک ” طب کل نگر ” است و مشکلاتی که لازم بوده نزد چندین پزشک ارائه شود و چندین داروی گوناگون برایش خریداری و مصرف شود ، با رویکردی جامع مورد بررسی قرار گرفته و با یک یا دو دارو تحت درمان قرار میگیرد و هزینه دارو نیز به مراتب کاهش می یابد ).

  2. ۱۰٫در نهایت دارویی به فرد داده خواهد شد که با رعایت نکاتی که در قسمت “ نکات مهم برای مراجعین تحت درمان “ ملاحظه خواهید کرد،آن را مصرف مینماید و حدود یک ماه بعد برای بررسی میزان بهبودی به پزشک هومیوپات مراجعه مینماید.پس از بررسی تغییراتی که طی مدت درمان داشته است ، بسته به صلاحدید پزشک ، مجددا” دارو دریافت مینماید و این روند تا جایی ادامه پیدا میکند که سمت عمده مشکلات فرد را به بهبودی میرود.سپس فاصله مراجعات بیشتر میشود و نیاز فرد به داروی شیمیایی و داروی هومیوپاتی کمتر خواهد شد.

  3. ۱۰٫این روند تا آنجا پیش میرود که فرد در تمامی سطوح و یا در برخی بیماران در اکثر سطوح بهبودی پیدا کند.رسیدن به درمان کامل برای هر بیمار بسته به نوع مشکلات ، سن ، تونایی سیستم ایمنی ، همکاری مناسب در درمان و… متغیر خواهد بود و نمیتوان زمان ثابت یا عدد مشخصی را برای همه مراجعه کنندگان اعلام نمود.

  4. ۱۰٫طب هومیوپاتی محدودیتی برای پذیرش بیماران ندارد و همه افراد از هر سن و جنس، و هر نوع بیماری ، حتی نوزادان میتوانند از این روش استفاده کنند و عوارض جانبی مانند داروهای شیمیایی ندارد.

(لطفا” توجه داشته باشید که درمان مشکلات در طب هومیوپاتی بوسیله مصرف داروهای این روش درمانی که پزشک برای مراجعه کنندگان تجویز میکند ، اتفاق می افتد و طب هومیوپاتی کاملا” با  هیپنوتیزم و یا روان درمانی و روان کاوی ، انرژی درمانی و طب سنتی ، فرآدرمانی و طب گیاهی و … تفاوت عمیق دارد و نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.)

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.