بچه دار شدن،آری یا نه ؟

unnamed file
unnamed file

عده ای از شما عزیزان که سلسله مطالب پیرامون بچه دار شدن را دنبال می نمایید ممکن است از ما بپرسید چطور با زندگی در یک آپارتمان ۶۰ متری و با حقوقی که تا نیمه ماه هم کفاف خرج زندگی مان را نمی دهد ، و با اینهمه قسط و گرانی سرسام آور و … به فکر بچه دار شدن و یا بچه دوم و سوم و… باشیم؟

چطور با همسری بیمار و یا پرخاشگر و بی مسئولیت به فکر بچه دار شدن باشم؟

چطور با زندگی مستاجری به فکر بچه دار شدن باشیم؟

زندگی امروز و مشکلات و هزینه های آن به مراتب بیشتر از گذشته شده است و این حقیقتی است که نمیتوان آن را نادیده گرفت. اما واقعیت دیگری هم وجود دارد و آن این است که آینده با خانواده هایی است که ارتباطات انسانی زیادتری داشته باشند.

حال که این واقعیت را میدانیم لازم است از راهی که امکان پذیر است این کار را انجام دهیم . اگر امکان دارد از هزینه های لوکس و اضافی کم کنیم تا بتوانیم امکان مالی فرزند بعدی را فراهم کنیم . اگر واقعا نمیتوانیم فرزند دیگری داشته باشیم پس تمام تلاش خود را برای رفت و آمد با فامیل و دوست و همسایه به کار ببندیم . از اشکال تراشی های شخصی دوری کنیم و نگوییم خانه فلانی نمیروم چون فلان جور است … بچه ها به همبازی و دوست نیاز دارند، خودمان هم همینطور.

بچه ها را درگیر این سلایق شخصی کم ارزش نکنیم و بگذاریم کوچه ها و باهم بودن ها را در کنار همبازی های خود تجربه کنند.اگر همسرمان همکاری نمیکند لااقل خودمان از کارهای غیر ضرور کم کنیم و بچه ها را بیشتر به پارک و بوستانها ببریم. بچه ها را به جشن های فامیلی ، مسجد، اعیاد ملی و مذهبی و … ببریم و سختگیری نکنیم.
آینده برای انسانهای تنها بسیار مشکل خواهد بود . عزیزانی که هنوز ازدواج نکرده اید ، از سختگیری های بیجا دست بردارید و ازدواج کنید و داری فرزند شوید.اگر این امکان وجود ندارد و یا مشکلات خاصی در زمینه بچه دار شدن دارید ، فرزندی را به فرزندخواندگی قبول کنید.

حتی خانم های مجرد و یا بیوه که بتوانند شرایط سازمان بهزیستی را تامین کنند می توانند بچه ای را به فرزندخواندگی بپذیرند . به طور خلاصه از سختگیری و هزینه های غیر ضرور کم کنید و برای شادمانی و احساس امید در زندگی سرمایه گذاری کنید، سرمایه گذاری یعنی ارتباط و شلوغی و رفت و آمد و دوری از تنهایی و انزوا.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.